recom-skat.eu

Polak 14.12.2020

Czy bitcoin tworzy świat bez banków?

na Halloween

Unikalne w historii płatności elektronicznych było wprowadzenie banknotów i monet. Mówimy o samym wprowadzeniu bankowości elektronicznej. Były też monety okolicznościowe emitowane przez różne instytucje.

O ile nam wiadomo, nigdy nie było żadnych monet okolicznościowych wyemitowanych przez EBC, Deutsche Bank ani żadną inną instytucję na świecie. Wszystkie są pieniądzem elektronicznym.

Czy bitcoin stworzył świat bez banków?

Bitcoin to innowacyjna technologia, która znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na banki i rządy. Nikt już nie sprawdza Twojego salda. Nie musisz podawać swojego hasła żadnemu urzędnikowi. W przypadku pojedynczej transakcji nie powierzamy pieniędzy bankom i rządom. Gwarantujemy, że ani Ty, ani Twój bank nie będziecie nadużywać Twoich pieniędzy i ani Ty, ani bank nie przyjmiecie oszukańczych lub nielegalnych płatności.

Czy bitcoin tworzy świat bez banków?

Bitcoin to innowacyjna technologia, która znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na banki i rządy.

Liczba "cyfrowych monet" BTC jest ograniczona. Nie ma możliwości wydrukowania pojedynczej pozycji powyżej maksymalnej, z góry określonej liczby - 21 milionów BTC. To sprawia, że ​​bitcoin jest znacznie bardziej odporny na inflację niż tradycyjne waluty.

Nikt nie może zablokować Twojego konta. System działa w sieci p2p, więc nie ma właściciela ani zarządcy, który mógłby zamrozić Twoje fundusze. Jeśli nie potasujesz swojego klucza prywatnego w lewo i prawo i nie zastosujesz się do podstawowych zasad bezpieczeństwa w Internecie, Twoje bitcoiny są bezpieczne, a ryzyko ich utraty jest znikome.

Ktoś nie może zamrozić Twojego konta.

Nie ma możliwości cofnięcia transakcji. Jeśli ktoś zapłaci Ci za towar, możesz mieć 100% pewności, że nie może wycofać przelewu, jak ma to miejsce w bankach czy znanych systemach e-płatności, takich jak PayPal.

Niesamowity komfort i niezależność. Zaraz po założeniu portfela możesz używać bitcoinów bez rejestracji, weryfikacji czy zbędnej biurokracji. Czasami jednak są one konieczne przy płaceniu BTC za waluty fiducjarne.

"Co to jest Bitcoin?" - podsumujmy:

Bitcoin to informacje przesyłane przez zdecentralizowaną sieć. Poprawność tych informacji, a co za tym idzie zgodność sald, zapewnia matematyka i kryptografia. Bitcoin rozwiązuje problem długich i kosztownych przelewów międzynarodowych, nawet tam, gdzie bankowość jest ograniczona (np. Kraje afrykańskie). Nawet standardowe przelewy krajowe, przy pomocy bitcoina, będą realizowane sprawniej, np. w weekendy lub święta oraz w trakcie konserwacji systemów bankowych. Od momentu powstania - 10 lat temu - sieć bitcoin była aktywna przez 99. 98% czasu - oznacza to tylko 2 dni przestoju w dostępności sieci na przestrzeni dekady. Bitcoin doskonale nadaje się do mikropłatności internetowych i handlu międzynarodowego. BTC to cyfrowa waluta, która najlepiej działa w Internecie.

Gratulacje! Masz już podstawową wiedzę na temat tego, "czym jest Bitcoin" i wiesz o tym ponad 99% opinii publicznej. Chcesz pogłębić swoją wiedzę i zrozumieć "jak działa bitcoin"? Czy wolałbyś od razu dowiedzieć się, jak możesz zostać właścicielem swoich pierwszych bitcoinów?

Bitcoin jak zacząć?

W przewodniku Bitcoin Getting Started pokażemy Ci, że Bitcoin jest w rzeczywistości bardzo łatwy w użyciu. W rzeczywistości obsługa bitcoinów jest łatwiejsza niż w przypadku wielu tradycyjnych bankowości elektronicznej. Ponadto statystyki pokazują, że sieć BTC jest znacznie bardziej niezawodna niż bankowość internetowa. W ciągu 10 lat swojego istnienia sieć Bitcoin stanowiła aktywa przez ponad 99. 98% czasu - to tylko 2-dniowa przerwa w świadczeniu usług na przestrzeni dekady. Misja bitcoina. pl ma za zadanie przedstawić Bitcoin w przystępny sposób wszystkim, którzy wcześniej z nim nie mieli do czynienia lub chcą uzupełnić swoją wiedzę. Jeśli zdecydowałeś, że jest to właściwy czas, aby zaangażować się w ekosystem Bitcoin, przewodnik "Bitcoin jak zacząć" pokaże Ci, jak łatwo jest zostać właścicielem swojego pierwszego BTC.

Czego potrzebujesz, aby zacząć?

Do korzystania z bitcoin wystarczą podstawowe umiejętności obsługi komputera. Aby zrobić to mądrze i bezpiecznie, wystarczy przestrzegać podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Jeśli nie wchodzisz na niebezpieczne strony, klikasz dziwne linki i nie umieszczasz swoich prywatnych danych tam, gdzie się znajdują, ryzyko utraty bitcoinów jest marginalne

Tagi: kryptowaluty