recom-skat.eu

Polak 05.02.2021

Mieszkalnictwo jako podstawowy materiał budowlany

Każda żywa istota musi być pokryta warstwą powietrza. Woda jest potrzebna do życia, dlatego nasi przodkowie oddychali błotem, a tak naprawdę nie mamy jeszcze lepianki. Bardzo dobrze wiemy, że w przyrodzie jest dużo wody, dlatego ważne jest, aby chata miała kanał odwadniający ze źródła wody. Każda żywa istota ma przewód oddechowy i drenaż krążenia. Ciało człowieka nie ma jeszcze systemu drenażowego, więc nie jest konieczne regularne zbieranie wody, ale deszczówkę zbierzemy do wiadra, gdy tylko zaczniemy zbierać deszczówkę.

Wodę deszczową możemy pozyskać na dwa sposoby. Jednym z nich jest wykorzystanie wody deszczowej zebranej w zbiorniku. Wodę z dużego zbiornika zagotujemy w zbiorniku, a zagotowana woda będzie zbierać deszczówkę. Innym sposobem jest wykorzystanie wody deszczowej zbieranej podczas opadów. Ta metoda jest stosowana na pustyniach, dobrze sprawdza się również w rzekach i jeziorach. Jednocześnie opady deszczu pomagają osuszyć glebę i zbierają wodę z ziemi, a także np. Z morza. Opady deszczu zdarzają się również częściej latem. Zdarza się to częściej, ponieważ mieszkamy bliżej równika, krople deszczu tam spadają.

W związku z powyższym warto również przechowywać wodę deszczową w pojemniku, co zapobiegnie jej zbyt szybkiemu spłynięciu na grunt i zanieczyszczeniu go. Dobrym rozwiązaniem może być las deszczowy. Las deszczowy zwykle ma pokrywę i krawędź oraz kolektor deszczu (również las deszczowy lasy deszczowe) nad ziemią. Wieczko pojemnika może być również wykonane z tkaniny syntetycznej lub przezroczystej substancji, takiej jak: ciekłokrystaliczny lub giętki poliester Teflon.

Innym rodzajem pojemników na las deszczowy są bemary. Jest to specjalistyczny rodzaj pojemnika, który zbiera wodę deszczową i ponownie ją zbiera, umożliwiając zwrot do zebranego zbiornika.

Tagi: wodę również wody deszczu deszczowy deszczówkę deszczową opady zbiera bemary częściej innym pojemnika deszczowej woda istota żywa zbierać wykorzystanie zbiorniku każda zbiornika