recom-skat.eu

Polak 14.12.2020

Wnętrza bezkompromisowe

Daniel nie idzie na kompromisy i proponuje idealne rozwiązanie dla osób pragnących unowocześnić swoje wnętrze: wyjątkowe tkaniny i oświetlenie. Delikatne tkaniny w stylu rzeźbionej mosiężnej blachy i szylkretowej skorupy zapewniają prywatność i dekoracyjny szyk, a jednokolorowe tkaniny nadają wnętrzu elegancki, przestrzenny wymiar. Jasne, pastelowe kolory optycznie nas powiększają i podkreślają wagę symetrii w aranżacji wnętrz. Kolorowe tkaniny odprężają nas i rozjaśniają ścieżkę. Dodatkowo jasne kolory optycznie powiększają nasz wzrok (ponieważ promieniują światłem), dlatego czasami są w ten sposób wykorzystywane.

Wybierając różnorodne poduszki, meble tapicerowane, zasłony i dywany musimy pamiętać, że muszą być miękkie i giętkie. Takie materiały pozwolą pomieszczeniu oddychać i współgrać z osobowością zespołu projektowego. Meble tapicerowane najlepiej stosować w salonie, gdzie wilgoć będzie bardzo ulatniała.

Leżaki to szczególna uczta. Dzieje się tak, ponieważ doskonale uzupełniają krzywizny podłogi i krzywizny krzesła (ponieważ są dociskane do ciała). Nie ma potrzeby przycinania stolika nocnego ani kompromisów w zakresie elementów konstrukcyjnych, które składają się na wygodne krzesło.

Leżaki są idealne dla osób ceniących sobie przede wszystkim estetykę. Doskonale uzupełniają wystrój salonu, sypialni i przedpokoju, a przede wszystkim wydają się rozszerzać i kurczyć zgodnie z upodobaniami projektanta wnętrz.

Istnieje coś takiego jak koło kolorów. Kolory po przeciwnych stronach koła są kolorami dopełniającymi, a te na górze są uwydatnione. Kolor na dole jest czerwony. Zatem w tym przypadku zielone frędzle to kolor, którego powinniśmy użyć przy aranżacji: nadają wnętrzu ciekawy i oryginalny charakter, dodają modnego, jasnego wymiaru, często są stosowane w miejscach, gdzie dominuje czerwień.

Szarości, które królują na kolejny sezon, to we wnętrzu synonim nowoczesności, który doskonale łączy się z niemal każdym innym kolorem. Potrafi podkreślić zarówno powagę wnętrza, jak i kontrastować z bardziej intensywnymi kolorami, co tylko podkreśli jego atrakcyjność.

Pastelowe kolory nigdy nie wyszły i prawdopodobnie nigdy nie wyjdą z mody. W wielu kręgach uważane są za kanon projektowania wnętrz. Doskonale oświetlają i optycznie powiększają pomieszczenia, dlatego często znajdują zastosowanie w pomieszczeniach, w których chcemy być jasne, np. W salonie czy kuchni. Kolorystyka pasteli nada wnętrzu spokój i łagodność, odpręży i ​​napawa optymizmem.

Decydując się na remont wnętrza, nie bój się eksperymentować i wychodzić poza utarte schematy kolorystyczne. Mieszkanie urządzone zgodnie z własnym charakterem i upodobaniami przyniesie nam dużo więcej radości i satysfakcji, a efekty naszej pracy będziemy mogli cieszyć się i być z tego dumni.

Choć kuchnia w wielu przypadkach wciąż jest "sercem" domu, to spora liczba osób kupujących mieszkania lub budujących domy wybiera wariant z małą kuchnią lub przynajmniej taki, który można "wtopić" w tło życia pokój, ta sytuacja ma kilka powodów.

Po pierwsze, wielu z nas na co dzień rezygnuje z gotowania. Obiady jemy w godzinach pracy, w stołówce lub innym lokalu. Dzieci jedzą w szkole. Brak czasu na gotowanie jest jednym z głównych powodów, dla których duże kuchnie stają się zbędne.

Po drugie, jeśli kupujemy mieszkanie w bloku to szkoda, że ​​mamy aneks kuchenny, bo w zamian możemy powiększyć przestrzeń salonu, w której spędzamy dużo więcej czasu.

Rozwiązaniem w projektowaniu kuchni są bardzo popularne ostatnio "wyspy kuchenne". To połączenie miejsca, w którym przygotowuje się i spożywa posiłek. Wyspa zwykle wygląda jak powiększony blat, ze zlewem i wszystkimi niezbędnymi szafkami po jednej stronie i krzesłami po drugiej. Umieszczając "wyspę kuchenną" na granicy salonu i kuchni oszczędzamy przestrzeń, która w innym przypadku musiałaby zostać przeznaczona na stół.

Jeśli chodzi o "wtapianie" kuchni w tło salonu, to obecnie mamy sporo takich rozwiązań. Dobry architekt potrafi zaaranżować wnętrze salonu i kuchni w taki sposób, że mamy wrażenie, że jest to jedno pomieszczenie. Meble kuchenne utrzymane są w tej samej tonacji i kształcie, co meble do salonu. Kuchnia jest oczywiście otwarta, a jej charakterystyczne wyposażenie, takie jak lodówka czy zmywarka, ukryte jest we wspomnianych meblach. Dzięki temu nie zakłócają estetyki kuchni połączonej z salonem.

Oczywiście bardzo ważne są akcesoria do wystroju kuchni. Jeśli nie chcemy, aby kuchnia znacząco różniła się od salonu, spróbuj zastosować te same dekoracje, np. sol. kwiaty w tych samych wazonach, zarówno w jednym, jak i drugim pokoju

Tagi: dom